När jag för en herrans massa år sedan sprang på min första tvättäkta psykopat, som trots besöksförbud och polisinsatser vägrade lämna mig ifred, valde jag att installera mitt första larm här hemma. Sedan dess har det varit självklart för mig med både inbrottslarm, kameror, brandlarm och överfallslarm i hemmet.
Dock har det stört mig att jag betalar väldigt mycket för något jag inte äger själv samt att det larm jag har känns omodernt och ganska fult.
Därför var det med öppna armar jag välkomnade Oscar från Garda Alarm att berätta mer om deras lösning.
Ett par timmar senare var jag fullständigt övertygad om fördelarna med att byta från Verisure till Garda Alarms snygga, smarta och säkra lösning. Så nu väntar jag bara på att få hela paketet med kameror, rökdetektorer, trygghetslarm och dörrlås installerat.
Nyfiken på att veta mer? I så fall kan du läsa mer HÄR. Bland annat att Pc för Alla så sent som i september rekommenderar Garda Alarm. Fortsättning följer… //Å










0 kommentarer