God morgon fining! Hoppas du har sovit gott! Det har sannerligen jag.
Igår tillbringades fredagsmyset på PM & Vänner tillsammans med just goda vänner. Karin, Hasse (som tog kortet), Helen och Anna. Anna som för övrigt just kommit hem från 3.5 v på Maldiverna och Sri Lanka trackade mig hela kvällen för att jag var så blek..
Uppenbarligen har Anna inte förstått att de allra flesta bleknar i hennes närvaro.. Jag däremot trackade tillbaka med att hon är en härmapa som köpt samma jacka som mig ;-).
Middagen inleddes med en liten aptitretare.
Följt av något jag är barnsligt förtjust i nämligen råbiff! PM gör den godaste jag vet med precis de tillbehör jag tycker är ett måste för en optimal råbiffsupplevelse.
Middagen avslutades med en ljuvlig chokladtårta.
Mätta och belåtna tog vi en liten sväng upp till Tak men konstaterade snabbt att vi kände oss både gamla och trötta. Sängen lockade med andra ord mer än barhäng.
MEN ikväll ses vi igen! Då är det Party med stort P så det är nog dags för mig att ta ett varv med dammsugaren och bunkra upp med lite gott innan mitt hem invaderas av festsugna tanter.
Kram Å











Önskar dig en trevlig kväll med fina vänner. Årets värdeord är något man skulle behöva ta till sig. Var rädd om dig o stor kram från ett blåsigt skåne.
Tack snälla! Det är aldrig för sent att välja sina värdeord. Kram tillbaka från ett snöigt småland.